جایگاه گرانیت مشکی در بین معماران اروپا

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، سنگ ساختمانی گرانیت با توجه به کاربرد های متفاوتش جایگاه ویژه ای در بین سنگهای ساختمانی دیگر پیدا کرده است. این سنگ از تنوع بالایی از نظر رنگ و طرح برخوردار است. ایران پتانسیل بسیار خوبی از نظر ذخایر سنگ گرانیت داراست و سالانه گرانیت خام و فراوری شده خود را در اندازه های مختلف به اقصی نقاط دنیا صادر می کند.

گرانیت سفید، مشکی، صورتی، سبز، نارنجی و طلایی از گرانیت های پرکاربرد در بازار دنیا هستند که دراین بین رنگ مشکی بیشترین کاربرد را دارد. گرانیت مشکی بازار بسیار خوبی را در بین سنگ های ساختمانی دارد چرا که قدرتمند ترین کشورها این گرانیت را در نمای داخلی خانه با ایده هایی نوین به کار می برند.

گرانیت مشکی بیشتر در ترکیب با مرمریت روشن استفاده می شود. گرانیت بیشتر در کف و با برای رومیزی استفاده می شود چرا که مقاومت بسیار بالا و صیقل خوردگی بسیار خوبی دارد. گرانیت مشکی میزان جذب گرمایی خوبی داشته و سنگ گرمی است. کشور های سرد خیز همچون روسیه از مصرف کنندگان اصلی گرانیت مشکی در دنیا به حساب می آیند. ایران و مکزیک گرانیت مشکی صادراتی تولید می کنند و میتوان گفت در بازار بین الملل هم، رقیبان خوبی برای یکدیگر به شمار می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *